آموزش و فرهنگ سازی مهم‌ترین مقوله در کاهش ترافیک و آلودگی هوا

[ad_1]


کد خبر: 32730 |
تاریخ انتشار:
۱۳:۳۵:۲۴ – سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ |
|

چاپ

|

فاطمه شیرزاد عضو شورای شهر رشت در جلسه امروز بیان‌ کرد: آموزش و فرهنگ سازی مهم ‌ترین مقوله در کاهش ترافیک و آلودگی هوا می باشد که بسیار حایز اهمیت است.

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر رشت ضمن تبریک به ریاست کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شهرداری رشت، گفت: هرکار مطالعاتی قوت ها وضعف هایی را دارد که قطعا بعد از اتمام‌ مطالعات باید توسط کارشناسان و مشاوران در کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شهری و چه در حوزه های بالاتر مورد بررسی قرار بگیرد تا موجب رفع کاهش مباحث ترافیکی شود.

وی افزود: باید یک برنامه و طرح جامع در راستای توسعه شبکه حمل و نقل همگانی ارایه شود که برای مردم ره آورد خوبی داشته باشد.

فاطمه شیرزاد با اشاره به بعد فرهنگی موضوع، اظهار ‌کرد: آموزش و فرهنگ سازی مهم ترین مقوله در کاهش ترافیک و آلودگی می باشد که بسیار حایز اهمیت است. بحث فرهنگ سازی است که باید بیشتر در کمیسیون مد نظر باشد

سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر رشت گفت: باید در راستای اجرای پروژه های ترافیکی هم پیوست زیست محیطی لحاظ شود زیرا در اجرای طرح های ترافیکی دوره های قبل، فقدان و کم‌توجه بودن به هم پیوست زیست‌ محیطی هجمه هایی را از نظر زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد کرد.

در ادامه وی بیان داشت: بازار در بافت مرکزی شهر به عنوان نبض اقتصادی باید بیشتر تقویت شود .

فاطمه شیرزاد به سیاست های تقویت و افزایش پل های عابر پیاده که در شورای چهارم اجرایی شد اشاره کرد و گفت: تصادف هایی شدیدی که برای مردم و قشر دانش آموز   رخ می داد، با ایجاد پل ها ‌و فرهنگ سازی کاهش پیدا کرد اما‌ نیازمند این هستیم‌ که اطلاعات شهروندان را در این زمینه افزایش پیدا کند زیرا یکی ‌از مهم‌ترین عوامل تصادف در سطح شهر، تصادف خودرو با عابر پیاده است.

در پایان وی افزود: باید بتوانیم در امر کمک به توسعه شهری و کاهش آلودگی و کاهش مباحث ترافیکی که امروزه بسیار در شهر ما مشهود است، یک اقدام اجرایی خوب از خودمان به یادگار بگذاریم.


استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *